Kapı Yayınları

Körgörü - Turgay Anar

Roman

İstanbul Fatih’teki Sahaf Siyah Kalem, sahibi Hamdi Aksungur’un öldürülmesiyle aniden bir cinayet mahalline dönüşür. Olay yerine intikal eden polisler, savcılar, Asayiş Şube Müdürü Nejat ve emniyette çok az kişinin bildiği Kült biriminde görev yapan Kerem, bu cinayette farklı anlamlar olduğunu maktulü görür görmez sezerler. Zira Hamdi Bey’in yüzünün bazı kısımları kesilmiş, kazılmış ve oyulmuştur. 
Cinayeti “farklı şekillerde okuması gereken bir kitaba” benzeten Kerem, bu macerası boyunca pek çok araştırma yapar. Katil niçin yüzün belirli bölümlerini kesmiştir? Burada nasıl bir sembolik anlam gizlidir? İnsan yüzü üzerine derin düşünce ve araştırmalara dalan Kerem kendini Hurufîliğin ve pek çok eski inanışın, cemiyetin, gizemin ortasında bulur…

“Yüz insanın ayrıcalığıdır. İnsan, bir yüze sahip olduğunda bir kimliğe de sahip olur. Kadim milletlerde, hatta ilk insanın yaratılışında dahi yüz, yaratma eyleminin neredeyse odaklarından birisidir.”

ISBN:9786258096576
Barkod:9786258096576
Sayfa:280
Cilt:Karton
Boyut:13,5 X 19,5
İlk Basım:04.Nis.2023
Son Basım:04.Nis.2023

2004 yılında kurulan Kapı Yayınları, Şark medeniyetinin ışığını, rengini, doğru bir şekilde sunmak, modern insanı gelenekle buluşturmak, Doğu ve Batı kültürlerini birbirine anlatabilmek için yola çıktı.

Biz Takip Edin