Kapı Yayınları

Kayıp Arkadaş - Kemal Sayar

Düşman Kayıp Arkadaştır

Roman

Hemen Herkesin “Biz ve Onlar” Çerçevesine Yerleştiği Zamanlarda “Bütün”ü Arayan Bir Psikiyatr Kemal Sayar’ın Kitabı: Kayıp Arkadaş

Toplumların bunalım dönemleri olur.  Korkunun, kaygının hüküm sürdüğü,  nostaljinin galip geldiği, merhametin unutulduğu, anlama çabasının yerini karşılıklı suçlamanın aldığı,  hemen herkesin “biz ve onlar” çerçevesine yerleşip “bütün”ü kaybettiği zamanlar.  Yani radikal bir empati gereken zamanlar. İşte böylesi zamanları, psikiyatri profesörü Kemal Sayar, incelikli ve derinlikli yorumlarıyla, farklı noktalardan ele alıyor. Adeta bizi bize açıklıyor. Kayıp Arkadaş, dokunduğu her temayla düne, bugüne ve yarına konuşan bir kitap. Goethe’nin ölürken, “Işık, daha fazla ışık!” dediği rivayet edilir. Dünyamız merhamet eksikliğinden can çekişirken, “Merhamet,daha fazla merhamet!” diye sayıklıyor incinen ruhlar… Yaşayanlar... Yaşadıkları için acıyı hâlâ hissedebilenler.

ISBN:9786055147372
Barkod:9786055147372
Sayfa:240
Cilt:Karton
Boyut:13,5 X 19,5
İlk Basım:11.Şub.2016
Son Basım:28.Kas.2023

2004 yılında kurulan Kapı Yayınları, Şark medeniyetinin ışığını, rengini, doğru bir şekilde sunmak, modern insanı gelenekle buluşturmak, Doğu ve Batı kültürlerini birbirine anlatabilmek için yola çıktı.

Biz Takip Edin