Kapı Yayınları

Muhammedi Şuur ve Ahlâk - Ahmet Turgut

Akleden Kalplere

Deneme

YÜZ BİNLERCE OKURLA BULUŞAN KERBELA ÜÇLEMESİ’NİN YAZARI AHMET TURGUT’TAN HZ. MUHAMMEDÎ ŞUUR VE AHLÂK ÜZERİNE 40 ÖZEL DENEME…

Sevginin fıtratıdır. Sevilen kıymetinin bilinmesini ister. Seven ise sevdiğini layığınca tanıyabilme derdindedir.
Peki, bahse konu sevgili “Âlemlerin En Sevgilisi” (sav) olunca?.. 

Onu (sav) layığınca tanıma arzumuz bir top ateş olup gönlümüzü yakmaya başlarsa Sevgiliye (sav) dair her şey, ilgi-meşgale listemizin tepesine yerleşir. Gayrı ışıl ışıl parlayan güneş, gecede beliren dolunay veya güzelliğe konu herhangi bir obje evvelce hiç olmadığınca Ondan (sav) işaretler sunmaya başlar. Dertli şakıyan bülbül de Onun (sav) habercisi olur. Avazınca ağlayıp annesini çağıran bebeler de bu hasretin muhbirleri haline gelirler. “Güle güle!..” denilerek uğurlanmak bile Güllerin Efendisini (sav) hatırlatıverir bir anda. ‘Gül’ ile tartar, ‘Gül’ ile nefesleniriz ve “Güle güle!..” denilen her yerde biliriz ki; ‘Gül’den gelir, ‘Gül’e gideriz.

Böylesi bir âşık yıllardır sahip olageldiği “Ben” kimliğinden sıyrılıp “Biz” aidiyetine geçmenin derdine düşerse… 

Bu kez Kerîm Kitap sayesinde yenilenmiş bir şuurla “Biz” olanı arar. Bulunca tanır, tanıdıkça âşık olur ve aynıyla kendi de sevilir. Rahmet demlerinden bir demde nimete er(diril)erse “Biz” ile “Bir” olur. 

Evet, aşk tenhalaştırır insanı,
Çoklar az olur zamanla ve geriye iki kalır,
Tâ ki, seven Sevgilide (sav) eriyene değin…

Yüz binlerce okurla buluşan Kerbela Üçlemesi’nin yazarı Ahmet Turgut’tan 
Hz. Muhammedî Şuur ve Ahlâk üzerine 40 özel deneme

ISBN:9786055147259
Barkod:9786055147259
Sayfa:376
Cilt:Karton
Boyut:13,5 X 19,5
İlk Basım:20.Eki.2015
Son Basım:04.Nis.2022

2004 yılında kurulan Kapı Yayınları, Şark medeniyetinin ışığını, rengini, doğru bir şekilde sunmak, modern insanı gelenekle buluşturmak, Doğu ve Batı kültürlerini birbirine anlatabilmek için yola çıktı.

Biz Takip Edin