Kapı Yayınları

Merhamet Devrimi - Kemal Sayar , Alperen Manisalıgil

Merhamet, Dünyamızı Nasıl Aydınlatabilir?

Psikoloji

Merhamet, Dünyamızı Nasıl Aydınlatabilir?

“Sahih ve sahici olanı, sahte ve suni olanın yerine koyalım. Gelin önce kendi içlerimizde, sonra en yakın çevremizde bir merhamet devrimi yapalım. Kibre ve büyüklenmeye karşı tevazu, gürültücü egolara karşı sessiz egolar. Rekabete karşı işbirliği, bencilliğe karşı diğerkâmlık. Zulme karşı merhamet. Statükoya karşı devrim. Merhamet devrimi!”
Merhamet Devrimi, dünyayı bulduklarından daha iyi bırakmak isteyen iki yazarın ortak kitabı. Farklı disiplinlerde fikir üreten yazarların ortak hareket noktası ise merhamet odaklı çalışmaları. Eserlerinde her daim “insan ilişkilerinde merhamet”i temel alan Kemal Sayar ile “mer¬hametin işyerlerine ve iş hayatına uygulanması” üzerine akademik çalışmalar yapan Alperen Manisalıgil, zihinleri ve gönülleri açacak bilgileri, örnekleri, önerileri tüm boyutlarıyla bu kitapta bir araya getiriyor.
İnsanın kendi yaşam kaynaklarını tahrip ederek çevresel ve politik felaketleri hızlan¬dırdığı, iletişimin yerini “teknolojik ekranlara bakma”nın aldığı, anne babanın çocuğu, çocuğun anne babayı duy¬madığı bir çağda merhamete çok ihtiyacımız var. İnsanlık, kendisini ve yaşadığı dünyayı iyice zora soktuğu bu gidişattan fikirlerinde ve fiillerinde yapacağı bir devrimle kurtulabilir:
Merhamet devrimi!

ISBN:9786258096385
Barkod:9786258096385
Sayfa:520
Cilt:Karton
Boyut:13,5 X 19,5
İlk Basım:30.Kas.2022
Son Basım:30.Kas.2022

2004 yılında kurulan Kapı Yayınları, Şark medeniyetinin ışığını, rengini, doğru bir şekilde sunmak, modern insanı gelenekle buluşturmak, Doğu ve Batı kültürlerini birbirine anlatabilmek için yola çıktı.

Biz Takip Edin