Kapı Yayınları

Göl Saatleri - Ahmet Hâşim

Ölümsüz Klasikler

Edebiyat

Ahmet Haşim...
Şiirleri kadar şiir kitaplarına koyduğu isimlerle de öncü bir şairimiz.
Tabiata yepyeni bir gözle ve alışılmadık kişileştirmelerle bakmış, böylece yeryüzünde görünenin ötesinde bambaşka âlemlerin olduğuna okuru inandırmıştır. Bir tür büyü etkisidir onun şiiri. Psikoloji, renk, ses, hayal, şekil, zaman iç içe geçer yepyeni kalıplara dökülür.
Göl Saatleri de onun özgün dünyasının bir yansımasıdır. “Akşam”, “göl”, “gölge”, “seher”, “karanlık”, “alev”, “ışıltı”, “parıltı” gibi nice kelime ve imgelerle örülür, ruhun loşlukların dolar. 
Ahmet Haşim’in şiiri yaşadığı hem devrin şiir anlayışından pek çok açıdan farklıdır. Onun şiirlerinde anlam apaçık bir biçimde şiirde hemen kendini ele vermez. Şiirlerin kendine mahsus “gizli” bir lisanı vardır ve bu lisan aktüel hayattan bambaşka bir çekicilikle akşamların, karanlıkların, tabiatın farklı yönlerini terennüm eder ve bunları sihirli bir etki ile de şiir okurunun ruhuna doldurur. 
Göl Saatleri,  bir kez daha Turgay Anar’ın titizlikle hazırladığı yeni edisyonla bizi kucaklıyor.

 

ISBN:9786257706667
Barkod:9786257706667
Sayfa:80
Cilt:Karton
Boyut:13,5 X 19,5
İlk Basım:11.Eki.2021
Son Basım:11.Eki.2021

2004 yılında kurulan Kapı Yayınları, Şark medeniyetinin ışığını, rengini, doğru bir şekilde sunmak, modern insanı gelenekle buluşturmak, Doğu ve Batı kültürlerini birbirine anlatabilmek için yola çıktı.

Biz Takip Edin