Kapı Yayınları

Geçti Dost Kervanı - Pir Sultan Abdal

Klasikler

Pir Sultan Abdal, sazı ses oldu ve sözü hep şiir kaldı.
Asırlardır gönüllere dokunan bir  aşk ustası, kendi halinde bir yol ehli, bir varlığı mihnet etmemekte bulmuş bir isyankâr… Daima şair, Türkçe’nin gül ağacı…

Alevi-Bektaşi geleneğinin en çok bilinen, tanınan, sevilen, dilden dile dolaşan söz ustası. Onun şiirleri, hayatı ve mücadelesi ile bir, aynı soydan. 

Günümüzde bilinen pek çok türkü, deyiş, ilahi ve nefes’in yaratıcısı. Onun sözlerinde önce Muhammed vardır, Ali vardır, Hüseyin, Fâtıma, Hasan, Ehlibeyt vardır. İnancını, baştâcı isimlerini söylemekten hiç çekinmez. Ama sadece politik duruşla sınırlı da değildir. Anadolu’nun dağı taşı, çiçeği ağacı, baharı kışı… Sıradan insanın derdi, hayatı, kaygısı, sevgisi, yergisi… Hepsi Pir Sultan’da da vardır.

Erhan Çapraz’ın büyük titizlikle derlediği Pir Sultan Abdal şiirleri, sözleri,  ayrıntılı bir açıklamalarla göz dolduruyor. Dostun kervanına katılmaya çağırıyor.

Hazırlayan:Erhan Çapraz
ISBN:9786257706070
Barkod:9786257706070
Sayfa:656
Cilt:Karton
Boyut:13,5 X 19,5
İlk Basım:19.Mar.2021
Son Basım:19.Mar.2021

2004 yılında kurulan Kapı Yayınları, Şark medeniyetinin ışığını, rengini, doğru bir şekilde sunmak, modern insanı gelenekle buluşturmak, Doğu ve Batı kültürlerini birbirine anlatabilmek için yola çıktı.

Biz Takip Edin