Kapı Yayınları

Dünyanın Üç Yüzü - Mustafa Ulusoy

"... nefrete değil, aşka lâyıktır."

Edebiyat

Mustafa Ulusoy, Dünyanın Üç Yüzü’nde kaleme aldığı yazılarla insanın dünyayla kurduğu temasına ayna tutuyor. Bunu yaparken de kimi zaman bir film ya da roman karakterinin analizini, aşağıya sarkıtılan bir ip misali benliğimizin derinliklerine uzatıyor. 

Dünyanın üç yüzü vardı. Biri kendine bakan, diğeri ise Yaratıcı’nın sonsuz isimlerine ve ahirete bakan. Kendine bakan yüzü asıktı, elem ve keder verici. Çünkü gelip geçiciydi. Dokunduğumuz an solan bir çiçekti sanki. Yakalayıp sevmek için can attığımız  bir kelebek gibi. Yakalaya yazdığımız anda uçup gidiveren.  Ne dokunmamak mümkündü ona ne de solmasına razı olmak. İki arada bir deredeydik. Bir buz sarkıtının ucunda donarak asılı kalmış bir su damlası nasıl güneşi özlüyorsa; dünyanın üçüncü yüzünde  asılı kalmış varlığımız da öyle özlüyordu dünyanın  birinci ve ikinci yüzünü. Üçüncü yüze hikmetin güneşi doğmuştu...  Bu yüz olmasaydı, her şey berhava olurdu.

ISBN:9789752448230
Barkod:9789752448230
Sayfa:300
Cilt:Karton
Boyut:13,5 X 19,5
İlk Basım:02.May.2018
Son Basım:28.May.2021

2004 yılında kurulan Kapı Yayınları, Şark medeniyetinin ışığını, rengini, doğru bir şekilde sunmak, modern insanı gelenekle buluşturmak, Doğu ve Batı kültürlerini birbirine anlatabilmek için yola çıktı.

Biz Takip Edin