Kapı Yayınları

Biraz Yağmur Kimseyi İncitmez - Kemal Sayar

Psikoloji

On yılı aşkın bir süredir on binlerce okurla buluşan kitabımızın yeni yazılar eklenmiş, güncelliğini yitiren kimi yazıları elenmiş  yepyeni baskısını elinizde tutuyorsunuz. Okuyacağınız satırlar;hayatın arka sokaklarında buldukları karşısında şaşırmış, kendisine emanet edilen yükü taşımakta zorlanmış, sarp yokuşu tırmanmak isteyen ve ancak içindeki sızıyı dışarı taşırmakla, yani yazmakla şifa bulacağını zanneden bir ‘yaralı şifacı’nın kalbinden dökülen satırlar. Dünya macerasında hepimiz yaralı varlıklarız. Yazılarımı kalbe değen kelimelerle yazmak istiyorum; insana bir şey söyleyen, onu bulunduğu halden daha iyisine çağıran, başka bir dünyanın mümkün olduğunu fısıldayan kelimelerle. Çünkü ben marazi bir iyimserim, dünyanın sözlerle de değişebileceğine inanıyorum. Yaptığım mesleği hâlâ inanarak yapabiliyorsam, bundan.”
Kemal Sayar böyle tarif ediyor Biraz Yağmur Kimseyi İncitmez’i. Sayar, hepimizi kendimize ve dünyaya karşı bir netlik ayarı yapmaya çağırıyor. Devrimlerin fitilini soylu ruhlar ateşler; tarihi, buldukları dünyayı daha da güzelleştirmek isteyen iyimserler yazar.

 

ISBN:9786258096552
Barkod:9786258096552
Sayfa:344
Cilt:Karton
Boyut:13,5 X 19,5
İlk Basım:02.Mar.2023
Son Basım:13.Haz.2024

2004 yılında kurulan Kapı Yayınları, Şark medeniyetinin ışığını, rengini, doğru bir şekilde sunmak, modern insanı gelenekle buluşturmak, Doğu ve Batı kültürlerini birbirine anlatabilmek için yola çıktı.

Biz Takip Edin